ساخت ایستگاه در کره ماه با خاک زمین

0
2078
ساخت ایستگاه در کره ماه با خاک زمین

محققان چینی نوع جدیدی از مصالح ساختمان سازی ابداع کرده اند که می توان از آن برای احداث ایستگاهی در ماه استفاده کرد. این روش در هزینه های حمل مصالح از زمین به این سیاره صرفه جویی می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دیلی میل، گروهی از محققان  انستیتو فنی فیزیک و شیمی شینجیانگ در چین روشی نوین برای ساخت و ساز در فضا ابداع کرده اند که می تواند در هزینه های حمل ونقل مصالح از زمین به ماه هزاران میلیارد دلار صرفه جویی کند.

آن ها طی پژوهشی نشان دادند گردو غبار ماه را می توان به طور مداوم با دمای بالا ذوب کرد تا فیبری ماندگار ساخت که در احداث ایستگاه روی ماه به کار می رود.

با توجه به نتایج آزمایش های اولیه، فیبر تولید شده در این روش، ۱.۴ گیگاپاسکال استحکام کششی دارد یا ۲۲ بار قدرتمندتر از سیمان معمولی است. «پنگ چنگ ما» محقق ارشد پژوهش ادعا می کند ماده حاصل به اندازه ای قدرتمند است که می تواند در برابر تاثیر برخورد شهاب سنگ های کوچک مقاومت کند.

 این گروه از پژوهشگران از گرد و غبار آتشفشانی فعال در کوهستان چانگبای استفاده کردند. این گرد و غبار ترکیبی مشابه نمونه خاک ماه دارد  و ۴۸ درصد آن از دی اکسید سیلیکون و۱۷ درصد آن اکسید آلومینیوم تشکیل شده است.

 آن ها غبار را تا دمای ۲ هزار و ۳۷۲ درجه فارنهایت حرارت دادند و در مرحله بعد با سریع خنک کردن مواد مذاب، یک شیشه به وجود آوردند. این شیشه در مرحله بعد به پودر تبدیل و با دمایی بالاتر دوباره داغ شد و در ماشینی فراوری شد که مواد مذاب را می چرخاند و به فیبر تبدیل می کند.

محققان برای ایجاد مای بالای روی سطح ماه یک آینه بزرگ استفاده کردند که نور خورشید را به «جمع کننده» منتقل می کند و دمای آن به ۱۸۳۲ درجه فارنهایت می رسد.

منبع:خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید