مزایای بهرمندی از گرمایش از کف

0
1993
گرمایش از کف

تفاوت های بین گرمایش از کف و استفاده از رادیاتور برای همگان واضح است و امروزه در تمامیه کشور های پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد.

در گرمايش بوسيله رادياتور يا بخاری دمای قسمت پائين اتاق سردتر از بالاي آن مي باشد كه اين حالت براي كودكان كه داراي اندام كوچكي هستند ناخوشايند است، بطوريكه افزايش البسه آن ها براي جلوگيری ازبيماری، آزادي كودكانه آن ها را محدود می كند. سيستم گرمايش از كف برخلاف رادياتور كه هوای محل سكونت را به دليل گرماي بيش ازحد خشك می كند، رطوبت را درحد متعادل نگه می دارد. همانطور كه می دانيد بيشتر افراد از كثيف شدن ديوارها و محيط زندگي در اثر استفاده ازمنابع گرمايي همچون بخاری و رادياتور احساس نارضايتی می كنند.

از آنجا كه درسيستم گرمايش از كف جريان هوا به آرامي از پايين به بالا می باشد، بنابراين ديوار ها پاكيزه می مانند. همين امر در مورد افرادی كه داراي آلرژي (حساسيت) هستند بسيار مورد اهميت است، زيرا كه محيط زندگي عاری از هر گونه محرك خواهد شد. استفاده از اين سيستم در مكانهايی همچون آشپزخانه و حمام كه كف آن ها معمولاً خيس و مرطوب است مناسب بوده و باعث خشك شدن كف می شود. مسئله مهم ديگر اينكه در اين روش رطوبت زمين كه در بعضي از منازل منجر به بروز بيماری های مفصلی می شود از بين رفته و باعث كاهش درد بيماران مبتلا به ناراحتی هايی از قبيل رماتيسم خواهد شد. همچنين از رطوبت ديوارها و كپك زدن آن كه شكل خوشايندی ندارد جلوگيری می شود و ديگر اينكه در اين سيستم جايی براي رشد و تكثير حشرات موزی وجود ندارد.

يكی ديگر از فوايد سيستم گرمايش از كف اين است كه ديگر فضای منزل يا محل كار توسط دستگاه های رادياتور و بخاری اشغال نمی شود و به همين منظور آزادی بيشتری در تغيير دكوراسيون محل زندگی خواهيد داشت. شايد به نظر آيد كه به هنگام نصب سيستم كف خواب ديگر نمی توانيد پوشش مورد علاقه تان را برای كف انتخاب كنيد! ولي اين طور نيست. مطمئن باشيد كه شما می توانيد براي پوشش كف منزل خود از هر نوع مصالحی ازجمله سنگ، سراميك، كاشي پاركت چوب و فرش نيز استفاده كنيد بدون اينكه تأثيری در گرمای مطلوب محيط شما بگذارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید