با مواد افزودنی بتن و خواص این مواد برای تولید بتن با کیفیت بالا آشنا شوید!

0
786
نمونه هايي از افزودني هاي بتن
نمونه هايي از افزودني هاي بتن

بتن های با کیفیت بالا، امروزه برای موارد بسیاری استفاده می شوند که کیفیت بالا و استحکام آن ها یکی از مواردی است که در ساختمان سازی و انواع مواردی که از بتن استفاده می شود، بسیار با اهمیت می باشد.

مواد افزودنی بتن

یکی از مواردی که در تولید بتن با کیفیت بالا و استحکام مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد، استفاده از مواد افزودنی بتن مناسب در تولید بتن ها است. امروزه در صنایع تولید بتن برای کار های ساختمانی، تولید بتن به منظورهای ویژه و برای اهداف خاصی انجام می گیرد و برای هر نوع کار، نوع خاصی از بتن مورد نیاز است که بایستی تولید شده و به مصرف برسد.

از جمله این بتن ها که از مواد افزودنی بتن در تولید آن ها استفاده شده است، می توان به ساخت بتن های با مقاومت زیاد، ساخت بتن هایی با مواد پوزولانی به مقدار زیاد، بتن های ضد آب و ضد شسشتو و … اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مواد افزودنی بتن آشنا کرده و  خاصیت های این مواد را برای شما ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

مواد افزودنی بتن چه نوع موادی هستند؟

مواد افزودنی بتن، موادی هستند که حاوی موادی مثل سنگدانه، آب و … می باشد که به بتن اضافه می شوند تا خواص بتن را اصلاح کرده و موجب افزایش مقاومت بتن می شوند و آن را برای استفاده در کار های ساختمانی آماده می سازند. مقدار اضافه کردن مواد افزودنی به بتن، بایستی بسیار دقیق و حساب شده باشد. زیرا در صورتی که مقدار مواد افزودنی بتن موجود در بتن زیاد و یا کم باشد، می تواند باعث کاهش کیفیت بتن تولیدی و کاهش مقاومت و استحکام آن شود. لذا بایستی در هنگام اضافه کردن مواد افزودنی به بتن، بسیار دقت نمود تا بتن با کیفیت بالا تولید شود.

خاصیت های انواع مواد افزودنی بتن

مواد افزودنی بتن، موادی هستند که باعث افزایش مقاومت و استحکام بتن می شوند. در ادامه این مقاله، قصد داریم تا در مورد خواص این مواد افزودنی به صورت تیتروار مواردی را اشاره کرده و همچنین درباره مزیت های بتنی که دارای مواد افزودنی می باشد، به بحث بپردازیم.

  1. مواد افزودنی بتن، باعث جلوگیری از ایجاد واکنش های قلیایی، بین سیمان و سنگندانه های موجود در بتن می شود.
  2. استفاده از مواد افزودنی بتن، باعث تولید بتن با مقاومت بالا، و همچنین مقاوم در برابر یخ زدگی و شسته شدن می شود.

خواصی که بتن دارای مواد افزودنی بتن دارا می باشد به شرح زیر می باشند:

  1. این نوع بتن، دارای کارایی بالا بوده و در مقایسه با بتن بدون مواد افزودنی، دارای کاربرد بیشتری می باشد و در ساختمان سازی برای افزایش استحکام سازه ها در بتن ریزی بیشتر از این نوع بتن استفاده می شود.
  2. استفاده از مواد افزودنی باعث افزایش میزان قابلیت پرداخت بتن می شود.
  3. استفاده از مواد افزودنی بتن، باعث افزایش مقاومت و استحکام بتن تولیدی می شود.
موادروان کننده بعنوان یکی از مواد افزودنی بتن

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید