فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات

0
867
فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات

فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات یک افزودنی منحصر به فرد بتن بحساب می آید. این افزودنی کاهنده شدید آب موجود به بتن است بطوری که با استفاده از آن میزان آب مورد نیاز بتن به طور قابل توجهی کاهش میابد و علاوه بر آن مو جب بهبودی در بخش شوندگی ذرات بتن میشود.

فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات

این دسته از افزودنی آب بتن را تا ۳۰درصد کاهش میدهد و در کنار آن منافذ موئینه آب را نیز کاهش میبخشد، جذب و نفوذ پذیری آب را نیز کمتر خواهد کرد.همینطور میتوانید راجع به فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اطلاعات تکمیلی بیشتری در سایت عمران زمین مطالعه کنید.

برای پراکنده نمودن هرچه بهتر ذرات سیمان در مخلوط بتن، استفاده از مواد روان کننده الزامی می‌باشد. از آنجایی که روان کننده بتن با پایه نفتالین و یا ملامین و یا پایه لیگنوسولفونات دارای خاصیت الکترواستاتیکی می باشند و یا روان کننده ی پلی کربوکسیلات باعث ایجاد ممانعت فضایی می گردند.از این رو سبب می گردد تا مانع چسبیدن ذرات سیمان به یکدیگر شوند و از این طریق نیاز به آب در مخلوط بتن کاهش می یابد. با توجه به خواص گفته شد درباره فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات که در انتها شاهد افزایش طول عمر بتن خواهیم بود

مقاله زیر را مطالعه نمایید.

مقاله: فوق روان کننده بتن چیست؟

ویژگی های فوق روان کننده کربوکسیلاتی

فوق روان کننده پلی کربوکسیلاتی نسبت به سایر فوق روان کننده های موجود در بازار به میزان بیشتری دوام و عمر بتن را بهبود می بخشد و امکان حمل بتن برای مسافت های طولانی را میسر میکند از طرفی قدرت بالایی در روانسازی بتن دارد در نتیجه میزان مصرف آن نیز به نسبت سایرین کمتر خواهد بود و صرفه اقتصادی بالاتری را  نسبت به سایر روش ها دارد. در ارتباط با این دسته از افزودنی بتن هیچ اثر نامطلوبی نمیتوان اشاره نمود. این افزودنی انتخاب مناسبی برای مناطقی با آب و هوای معتدل و یا گرمسیر خواهد بود.

 

خواص و اثرات فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات

این افزودنی موجب افزایش اسلامپ و روانی بتن خواهد شد. افزایش کارایی بتن از جمله مواردیست که در این مقاله بارها به آن اشاره نموده ایم.کاهش عیار سیمان از دیگر خواص این روان کننده بحساب می آید. برای درک بیشتر موضوع عملکرد روان کننده ها میتوانید مقاله تخصصی روان کننده بتن چیست را مطالعه نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید