خواص فوق روان کننده بتن

0
661
فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات

آشنایی با خواص فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن یکی از افزودنی های بسیار پرکاربرد این صنعت است و در بسیاری از موارد از آن استفاده می شود. انواع فوق روان کننده ها عبارتند از فوق روان کننده پلی کربوکسیلاتی، فوق روان کننده نفتالینی و فوق روان کننده لیگنوسولفاتی . از فوق روان کننده بتن معمولا برای بالا بردن کیفیت بتن  و کاهش نیاز بتن به آب استفاده می کنند. کپکو یکی از بزرگترین تولید کننده های فوق روان کننده بتن است و در این صنعت به عنوان یکی از پیشگامان شناخته می شود.در مقاله زیر بیشتر با خواص فوق روان کننده بتن آشنا می شوید.

خواص فوق روان کننده بتن 

این محصول که برپایه مواد آلی وشیمیایی ساخته می شود به انسجام بیشتر بتن کمک میکند.این افزودنی های بتن معمولا ۱۵% مصرف آب بتن را کاهش میدهد.قطعا اگر سیمان روان سازی نشود ذرات سیمان به درستی مخلوط نمی شود.

از فوق روان کننده ها چه استفاده ای می شود؟

فوق روان کننده قطعا بسیار پرکاربرد هستند از آن در موارد مختلفی میتوان بهره برد و بتن با کیفیت بهتر و بالاتر تولید کرد.یکی از کاربردهای فوق روان کننده و البته بیشترین کاربرد آن ایجاد بتن در هوای سرد است.از این افزودنی در قالب های بتنی پیش ساخته ، در تولید میکروسیلیس بتن و همینطور برای افزایش کارایی بتن بدون نیاز افزایش میزان آب هم استفاده می شود.

این مطلب را هم بخوانید: فوق روان کننده بتن چیست؟

مزایای استفاده از فوق روان کننده بتن کدامند؟

استفاده از فوق روان کننده ها افزایش بسیاری در مقاومت بتن ایجاد می کند بدون اینکه نیاز باشد مقدار سیمان را اضافه کنیم.همینطور یکی از دلایل بزرگ استفاده از فوق روان کننده بتن حتما کاهش مصرف آب و بهینه کردن مصرف آب می باشد مخصوصا در پروژه هایی که مصرف آب یکی از ملاک های قابل توجه است.

این مطلب را هم بخوانید: قیمت هر لیتر روان کننده بتن

میتوانید جهت خرید فوق روان کننده بتن به سایت کپکو مراجعه و جهت اطلاع از تنوع محصولات افزودنی بتن سایت کپکو را مشاهده بفرمایید و یا با شماره تماس ۸۹۳۳۱-۰۲۱ تماس حاصل بفرمایید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید