ساخت ایستگاه درماه با خاک زمین

0
52
کره ماه
کره ماه

محققان چینی نوع جدیدی از مصالح ساختمان سازی ابداع کرده اند که می توان از آن برای احداث ایستگاهی در ماه استفاده کرد. این روش در هزینه های حمل مصالح از زمین به این سیاره صرفه جویی می کند.

به گزارش به نقل از دیلی میل، گروهی از محققان  انستیتو فنی فیزیک و شیمی شینجیانگ در چین  روشی نوین برای ساخت و ساز در فضا ابداع کرده اند که می تواند در هزینه های حمل ونقل مصالح از زمین به ماه هزاران میلیارد دلار صرفه جویی کند.

آنها طی پژوهشی نشان دادند گردو غبار ماه را می توان به طور مداوم با دمای بالا ذوب کرد تا فیبری ماندگار ساخت که در احداث ایستگاه روی ماه به کار می رود.

با توجه به نتایج آزمایش های اولیه، فیبر تولید شده در این روش، ۱.۴ گیگاپاسکال استحکام کششی دارد یا ۲۲ بار قدرتمندتر از سیمان معمولی است. «پنگ چنگ ما» محقق ارشد پژوهش ادعا می کند ماده حاصل به اندازه ای قدرتمند است که می تواند در برابر تاثیر برخورد شهاب سنگ های کوچک مقاومت کند.

 این گروه از پژوهشگران از گرد و غبار آتشفشانی فعال در کوهستان چانگبای استفاده کردند. این گردو غبار ترکیبی مشابه نمونه خاک ماه دارد  و ۴۸ درصد آن از دی اکسید سیلیکون و۱۷ درصد آن اکسید آلومینیوم تشکیل شده است.

 آنها غبار را تا دمای ۲ هزار و ۳۷۲ درجه فارنهایت حرارت دادندو در مرحله بعد با سریع خنک کردن مواد مذاب، یک شیشه به وجود آوردند. این شیشه در مرحله بعد به پودر تبدیل و با دمایی بالاتر دوباره داغ شد  و در ماشینی فراوری شد که مواد مذاب را می چرخاند و به فیبر تبدیل می کند.

محققان برای ایجاد مای بالای روی سطح ماه یک آینه بزرگ استفاده کردند که نور خورشید را به «جمع کننده» منتقل می کند و دمای آن به ۱۸۳۲ درجه فارنهایت می رد.

منبع:خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید